Podaruj 1 procent


szlachetna paczka
warto byc dobrym

mam6lat


Szko?a bez przemocy


bip


bip


E-poradnia


UM Tychy


MZO


OKE Jaworzno


OKE Jaworzno


MEN


.: O nas

.: Szkoła Podstawowa nr 8 w Tychach położona jest przy północnym wjeździe do miasta w dzielnicy Wartogłowiec. Dzięki bliskości trasy Beskidzkiej zapewniona jest bardzo dobra komunikacja zarówno w kierunku Tychów jak i Katowic.

Ogromnym atutem naszej placówki, zarówno jeżeli chodzi o przedszkole jak i szkołę jest mała liczba dzieci w oddziałach. Pozwala to wychowawcom oraz nauczycielom na bardzo indywidualne podejście do dziecka. Przyspiesza to jego rozwój i pozwala na zapobieganie powstawaniu ewentualnych problemów. Możemy pochwalić się tym, że nie mamy kłopotów z przemocą w szkole. Brak anonimowości powoduje, że potrafimy zapobiegać powstawaniu trudności, a te które się pojawiają możemy skutecznie i szybko przezwyciężyć. Krótko mówiąc, jesteśmy idealną szkołą dla sześciolatka!!!

Posiadamy doskonale działającą bibliotekę, w której dzieci mają kącik komputerowy oraz filmowy. Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych posiadamy nowoczesną pracownię komputerową.

W dalszym ciągu staramy się o dofinansowania z funduszy europejskich i ministerialnych, biorąc udział w wielu programach i konkursach (Radosna Szkoła, Szkoła Szans itp). Nawiązujemy współpracę ze szkołami z całej Europy w ramach programu Comenius oraz E-twinningu.

Oferujemy zajęcia pozalekcyjne o różnej tematyce (teatralne, sportowe, filmowe, dziennikarskie, językowe, historyczne, ortograficzne, basen).

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, która ze względu na 127-letnią historię jest doświadczona w edukacji, a jednocześnie cały czas poszukuje nowoczesnych rozwiązań i pomysłów.

Szkoła nasza zapewnia:

 • wykwalifikowaną kadrę nauczycieli stale doskonalących swoje kompetencje
 • naukę j. angielskiego od klasy I
 • zajęcia informatyczne od klasy III
 • opiekę pedagoga szkolnego
 • świetlicę z atrakcyjnym programem zajęć
 • przyjazną uczniom atmosferę
 • atrakcyjność i różnorodność zajęć pozalekcyjnych
 • nieliczne klasy.: Od 1 września 2010 roku Szkoła Podstawowa nr 8 została przekształcona w Zespół Szkolno-Przedszkolny. Dzięki tej decyzji władz samorządowych zostały utworzone w placówce dwie grupy przedszkolaków, które mają zapewnione pełne wyżywienie.

Przedszkole nr 4 działa w godzinach 6:00 - 17:00, w dwóch grupach:

 • 3-4 latki
 • 5-6 latki

  Każda z tych grup liczy 15 osób.

  Zajęcia są prowadzone w specjalnie wyremontowanych i przygotowanych dla przedszkolaków pomieszczeniach. Sale są estetyczne i funkcjonalne.

  Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna ma do dyspozycji dodatkowo ogród i plac zabaw, które zapewniają możliwość aktywnego spędzania czasu przez dzieci.

  W placówce wyżywienie prowadzone jest na zasadzie cateringu.

  Zadania realizowane przez świetlicę

  Zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej, kształtowanie właściwych postawy moralnej, wyrabianie pozytywnych cech charakteru, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań, kształtowanie nawyków kulturalnych zachowań w domu, szkole i środowisku, rozwijanie samorządności, samodzielności, poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, wartościowe spędzanie wolnego czasu, wyrabianie nawyku kulturalnej rozrywki, sportu, zabawy, współpraca z rodzicami, nauczycielami i instytucjami współpracującymi ze szkołą, praca opiekuńcza i dydaktyczna.

  A co słychać na świetlicy? ::więcej

  Historia szkoły

 • Lecę bo chce....
  Trwa ładowanie...
  Copyright © ZSP 3